17. NIEDZIELA ZWYKŁA
26 lipca 2020 r.

29 lipca (środa) – św. Marty
31 lipca (piątek) – św. Ignacego z Loyoli, założyciela oo. Jezuitów
1 sierpnia (sobota) – św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela oo. Redemptorystów

1. Dzisiaj przypada 17. Niedziela Zwykła. Słowo Boże dzisiejszego dnia sięga w głąb tajemnicy Bożej i przekazuje mądrość o człowieku.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej modlitwa za kierowców i poświecenie samochodów (kierowcy otrzymują poświęcone obrazki św. Krzysztofa).
Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach przesyła poprzez parafie odezwę do kierowców i pieszych: pisze m.in.: „W dniu, kiedy wspominamy patrona kierowców, św. Krzysztofa, życzę wszystkim z głębi serca, aby liczba powrotów była zawsze równa liczbie wyjazdów.”

3. W tym roku z racji epidemii, tradycyjna piesza pielgrzymka na Jasną Górę zostaje zamieniona na pielgrzymkę w formie mieszanej: rozpoczęcie 6 sierpnia o godz. 8 Mszą świętą w bazylice w Hałcnowie (może dołączyć każdy), następnie wyjdzie mała grupa z księdzem, grupa ta codziennie będzie się zmieniać, w ciągu dnia będą transmisje internetowe. Zakończenie pielgrzymki 11 sierpnia – wtorek o godz. 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze (zapraszamy każdego).
Dokładny plan Pielgrzymki Pieszej wywieszony jest w gablotce.

4. Przypominam o obowiązku noszenia maseczek, tj. zakrywania ust i nosa zarówno w kościele jak i na chórze.

5. W tym tygodniu zmarła nasza Parafianka, Śp. Wanda Kuźma. Jej pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarł także Śp. Edward Kubik, termin jego pogrzebu zostanie podany później. Ich dusze polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinom składamy wyrazy współczucia.

6. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Granicznej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do P. Edwarda Gajdy oraz z ul. Prusa.

7. Na ten ostatni tydzień lipca przyjmijmy Boże błogosławieństwo, szczególnej opieki św. Krzysztofa dla wszystkich kierowców i podróżnych. Pamiętajmy o naszych Parafianach, którzy są na kwarantannie, a jest ich sporo. Serdecznie Was pozdrawiamy, życzymy zdrowia i powrotu do naszej parafialnej świątyni. Prosimy Was również o modlitwę za nas.

Ks. JW.