19. NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia (czwartek) – NMP Kalwaryjskiej
14 sierpnia (piątek) – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
15 sierpnia (sobota) – Wniebowzięcie NMP

1. Dzisiaj przypada 19. Niedziela Zwykła, udział w Eucharystii pomoże nam w decyzji, aby Bogu pozwolić się prowadzić.

2. W piątek 14 sierpnia uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego, głównego Patrona naszej Diecezji będą odprawiane o godz. 10.30 w trzech oświęcimskich świątyniach, dlatego, że wprowadzono dodatkowe obostrzenia epidemiczne w powiecie oświęcimskim, całość będzie transmitowana przez radio Anioł Beskidów (szczegóły w gablotce).

3. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze święte w porządku niedzielnym (msza święta obowiązkowa), na każdej Mszy świętej poświecenie kwiatów, ziół, owoców (Matki Bożej Zielnej).

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek po Mszach świętych na rzecz mieszkańców Bejrutu. Ofiary zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska. Jest to odpowiedź na apel Episkopatu Polski, który ogłosił niedzielę 16 sierpnia Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu i wezwał do modlitwy za żywe i zmarłe ofiary tragedii.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od P. Chmielniaków do Pani Góry za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Woźniaków do kościoła i z ul. Kubika.

6. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień tak bardzo bogaty w Maryjne uroczystości, pozwólmy Jej się prowadzić.