Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Józefa Robotnika w Janowicach

Msze Święte


w dni powszednie:

poniedziałek, wtorek - 7.15

środa - piątek - 18.15

sobota (jako niedzielna) 18.15


w niedzielę i święta:

7.30, 9.00, 11.00

21. NIEDZIELA ZWYKŁA
23 sierpnia 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
24 sierpnia (poniedziałek) – św. Bartłomieja, apostoła
25 sierpnia (wtorek) – św. Józefa Kalasantego, kapłana i św. Ludwika
26 sierpnia (środa) – Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
27 sierpnia (czwartek) – św. Moniki
28 sierpnia (piątek) – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
29 sierpnia (sobota) – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

1. Dzisiaj przypada 21. Niedziela Zwykła. Gromadzimy się na Eucharystii, aby wysławiać Boga za Jego dzieło Miłości wobec człowieka.

2. W imieniu poszkodowanych i cierpiących w Bejrucie, dziękuję wszystkim Parafianom i gościom za złożoną tydzień temu ofiarę w wysokości: 3.015 zł.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić nasz drugi parafialny odpust - ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Sumę, Mszę świętą o godz.11, odprawi ks. kanonik Eugeniusz Stopka. Będzie to również nasze podziękowanie mu w jego 80. urodziny za trud utworzenia parafii i wybudowania kościoła. Po sumie procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą w tygodniu.

4. Od minionej środy przez cały miesiąc odprawiana jest Msza święta gregoriańska za Śp. Wandę Kuźma (w Domu Księży Emerytów w Sosnowcu).

5. Tydzień temu znaleziono w kościele męskie okulary w futerale, proszę o odbiór.

6. W czwartek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się zebranie rodziców i dzieci, które we wrześniu przystąpią do I Komunii świętej.

7. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od kościoła do prawej stronie do P. Słowików i z ul. Korczaka za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od lasu do P. Kudra oraz z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej.

8. Na ten ostatni tydzień sierpnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo, szczególnie dla wszystkich, którzy będą wracać z urlopów i wakacji. Niech każdy z nas pamięta, że jest na tym świecie kimś niepowtarzalnym, wykorzystajmy to do maksimum !


Ks. JW
Copyright © 2013 - 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone parafia-janowice.pl