22. NIEDZIELA ZWYKŁA
30 sierpnia 2020 r.

1 września (wtorek) – bł. Bronisławy, zakonnicy
3 września (czwartek) – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

1. Dzisiaj przypada 22. Niedziela Zwykła. Jednocześnie przeżywamy Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 11 uroczysta Suma, którą odprawi ks. kanonik Eugeniusz Stopka, a po Mszy świętej procesja. Serdecznie witam Parafian i wszystkich Gości, niech dzisiejsza Msza święta będzie na nowo oddaniem się w opiekę Maryi.

2. We wtorek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z sytuacją epidemiologiczną nie będzie rano wspólnej Mszy świętej. Bardzo proszę rodziców, dzieci i młodzież, aby sobie wybrać dowolny dzień w tym tygodniu (środa – piątek, godz. 18.15) i rozpocząć ten nowy rok z Bogiem.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Rano wyjazd do chorych, a popołudniu od godz. 16 do 18 Spowiedź święta z Adoracją Najświętszego Sakramentu, zakończona Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i błogosławieństwem. Następnie Msza święta I-piątkowa.

4. Podajemy terminy najbliższych naszych uroczystości:
- 13 września – niedziela: Msza święta dożynkowa o godz. 11 (bez korowodu)
- 20 września – niedziela: Uroczystość I Komunii Świętej na dodatkowej Mszy świętej o godz. 12.15.
- Sakrament Bierzmowania będzie udzielony w miesiącu grudniu, tak aby mogła się do niego przygotować także obecna klasa VIII Sz. P.

5. Od jutra w zakrystii po Mszach świętych będzie można zamawiać intencje mszalne na przyszłe I półrocze 2021 r., tj. do czerwca włącznie. II półrocze będzie ogłoszone w październiku.

6. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od lasu do P. Kudra oraz z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Kudra do Niklówki.
Pragnę również podziękować Pani Halinie Gleindek i jej mężowi za odnowienie groty Matki Bożej na zewnątrz, koło plebanii. Dziękuję również w imieniu naszej wspólnoty (także poległych) Pani Krystynie Norymberczyk i Pani Barbarze Myśliwiec za uporządkowanie i odnowienie obelisku na naszym parafialnym cmentarzu.

7. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, zwłaszcza dla uczniów i nauczycieli: „Wychowanie to przykład i miłość”.