24. NIEDZIELA ZWYKŁA

14 września (poniedziałek) – Podwyższenie Krzyża Świętego
15 września (wtorek) – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
16 września (środa) – św. męczenników Korneliusza i Cypriana
18 września (piątek) – św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży polskiej
19 września (sobota) – św. Januarego, biskupa, męczennika

1. Dzisiaj przypada 24. Niedziela Zwykła. W dzisiejszym Słowie Bożym Pan Jezus daje nam lekcję wybaczania. Rozpoczyna się również dzisiaj Tydzień Wychowania. Jest to czas modlitwy, aby kształtowanie serc dzieci i młodzieży przyniosło dobre owoce. Codziennie na Mszach świętych będziemy polecać Bogu sprawy edukacji i wychowania.

2. Dzisiaj o godz. 11 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta Dożynkowa (gminna) z udziałem naszych władz oraz delegacji. Zapraszamy Parafian i Gości do tej wspólnej Eucharystii.

3. W czwartek po Mszy świętej, w sali pod kościołem, odbędzie się spotkanie Róży Pompejańskiej. Zapraszamy wszystkich członków oraz tych, którzy byliby zainteresowani modlitwą różańcową.

4. W przyszłą niedzielę na dodatkowej Mszy świętej o godz. 12.15 dzieci z naszej szkoły przystąpią do I Komunii Świętej. Spowiedź dla nich i ich rodzin będzie dzień wcześniej, w sobotę 19 września o godz. 9.00. Obowiązkowe spotkania formacyjno-liturgiczne dla tych dzieci odbędą się w najbliższą środę, czwartek i piątek bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, około 18.45.

5. W przyszłą niedzielę 20 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji będzie można wesprzeć nasze radio diecezjalne „Anioł Beskidów” – ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła.

6. Na przełomie listopada i grudnia br. ksiądz biskup Roman Pindel udzieli w naszym kościele Sakramentu Bierzmowania: trzy roczniki – obecna klasa VIII i dwa roczniki szkół średnich. Jednocześnie dokona wtedy poświęcenia odnowionej po remoncie plebanii (mieszkania dla dwóch księży, zaplecze kuchenno-gospodarcze, pomieszczenie biurowe Caritas, salki katechetycznej, itd.) oraz nowych pomieszczeń pod kościołem. W związku z tym rozpoczną się spotkania katechetyczne dla tej młodzieży. Najbliższe będzie za tydzień, w niedzielę, po Mszy świętej o godz. 9 (obowiązkowe).

7. Pragnę poinformować, że zostały już odprawione prawie wszystkie Msze święte pogrzebowe za zmarłych w tym roku, za wyjątkiem kilku od najbliższej rodziny. Msze święte przyjęli m.in. Ks. Stopka, księża diecezji sosnowieckiej, kołobrzeskiej i księża misjonarze. W imieniu najbliższych rodzin dziękuję wszystkim krewnym, znajomym i sąsiadom za złożone intencje i ofiary.

8. W tym tygodniu zmarł nasz Parafianin, Śp. Ryszard Koczurek z ul. Janowickiej – Niklówki. Jego pogrzeb odbył się wczoraj, w sobotę. Jego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

9. W najbliższy poniedziałek 14 września o godz. 17 w kościele odbędzie się spotkanie Sołtysa i przedstawicieli mieszkańców Janowic z księdzem Proboszczem i księdzem Robertem Kurpiosem, dyrektorem Caritas. W związku z pandemią ilość miejsc ograniczona do 20 osób. Chętni na spotkanie proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie do Pana Sołtysa.

10. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Górskiej po prawej stronie od Bestwiny za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Górskiej po lewej stronie od Bestwiny.

11. Serdecznie przepraszam za utrudnienia w dojściu do kościoła. Prace związane z położeniem nowej, utwardzonej kostki niestety opóźniły się, ponieważ przed kościołem przebiega główna rura z wodą (pamiętamy w zeszłym roku, dzień po dniu wystąpiły tam dwie poważne awarie), dlatego na tym odcinku 30 metrów będzie położona całkowicie nowa rura, a dopiero potem będzie ułożona nowa nawierzchnia.

12. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech nam towarzyszą słowa francuskiego najpierw ateisty, potem kapłana - dominikanina z XIX wieku; „Chcesz być szczęśliwy przez chwilę ? Zemścij się. Chcesz być szczęśliwy zawsze ? Przebacz”.