32. NIEDZIELA ZWYKŁA

10 listopada (wtorek) – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
11 listopada (środa) – św. Marcina z Tours, Narodowe Święto Niepodległości
12 listopada (czwartek) – św. Jozafata, biskupa i męczennika
13 listopada (piątek) – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

1. Dziś przypada 32. Niedziela Zwykła, pamiętajmy w dalszym ciągu o modlitwie za zmarłych i możliwości uzyskania odpustów za zmarłych. Codziennie przed Mszą świętą modlimy się za zmarłych z wypominek jednorazowych. Do środy można jeszcze składać wypominki roczne. W przyszłą niedzielę będzie już nowa wersja wypominek.

2. We środę 11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Będziemy się modlić w kościołach i domach.

3. Nadal przeżywamy trudny czas pandemii, w naszym kościele od dzisiaj mogą przebywać 32 osoby (łącznie z chórem). Dodatkowo osoby mają obowiązek zachować odległość minimum 1,5 metra oraz zasłaniać maseczką usta i nos. Pamiętajmy o wzajemnej modlitwie za siebie, otoczmy szczególną opieką rodziny na kwarantannie, osoby chore i starsze.

4. W każdy piątek o godz. 18.00 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków.

6. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień. W tym tygodniu, kiedy świętujemy odzyskanie niepodległości, módlmy się szczególnie za pokój w ojczyźnie i opiekę przed pandemią.