33. NIEDZIELA ZWYKŁA
15 listopada 2020 r.

16 listopada (poniedziałek) – Rocznica poświęcenia rzymskich bazylik Świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Małgorzaty i św. Gertrudy
17 listopada (wtorek) – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
18 listopada (środa) – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
19 listopada (czwartek) – bł. Salomei
20 listopada (piątek) – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, zakonnika
21 listopada (sobota) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny (Janusza)
22 listopada (niedziela) – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku kościelnego

1. Obchodzimy dzisiaj 33. Niedzielę Zwykłą, przychodzimy do Chrystusa, aby On leczył nasze choroby i oddalił od nas wszelkie przeciwności.

2. W najbliższą środę przypadają imieniny księdza biskupa Romana Pindla, pamiętajmy o modlitwie w intencji jego i całej diecezji.

3. Trwa miesiąc listopad poświęcony zmarłym, modlimy się za nich w wypominkach listopadowych codziennie przed Mszą świętą. Od dzisiaj jest już nowa wersja wypominek rocznych. Bardzo dziękuję wszystkim za ofiary składane z okazji wypominek, niech nasza całoroczna modlitwa będzie dla naszych zmarłych drogą do nieba.

4. Dzisiaj poświęcamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - Caritas. Można już je nabywać w zakrystii (cena 6 zł), za dwa tygodnie będą także poświęcone opłatki na stół wigilijny.

5. Zachęcam już do przedświątecznej Spowiedzi świętej, przed każdą Mszą świętą w tygodniu. Nie odkładajmy tego Sakramentu, tym bardziej że w czasie pandemii każdy z nas, również kapłani mogą się znaleźć na kwarantannie.

6. W najbliższą środę 18 listopada o godz. 19 odbędzie się zebranie rodziców dzieci klasy III a i b przygotowujących się do I Komunii Świętej, (zebranie zgodnie z wymogami sanitarnymi).

7. Zgodnie z zarządzeniem biskupa w tym roku kolęda – świąteczna wizyta duszpasterska zostaje odwołana i przeniesiona na czas, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne.

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Granicznej.

9. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień: tak jak mówi dzisiejsza przypowieść o talentach, niech Bóg obdarzy nas bogactwem i wielkością swego miłosierdzia.