UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
22 listopada 2020 r.

25 listopada (środa) – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wszyscy bez wyjątku należymy, poprzez życie doczesne i wieczne, do Jego królestwa. Dziś można zyskać odpust zupełny odmawiając akt poświecenia Chrystusowi Królowi (odmawiamy go dzisiaj po przyjęciu Komunii świętej).

2. W przyszłą niedzielę, 29 listopada rozpoczyna się okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku w normalnym czasie Mszy świętych.
Dzisiaj na Mszach świętych poświęcamy opłatki na stół wigilijny, można je nabywać w zakrystii razem ze świecami wigilijnymi Caritas.

3. W dalszym ciągu zachęcam do Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą świętą w tygodniu, w związku z pandemią nie będzie w tym roku jednodniowej Spowiedzi świętej.

4. Zachęcam, tak jak to wielu już czyni do uczestnictwa w Eucharystii w ciągu tygodnia.

5. Wczoraj zmarł nasz Parafianin Śp. Stanisław Frączek z ul. Kubika. Termin pogrzebu będzie podany za dwa dni.

6. Serdecznie dziękuję wszystkim za składane ofiary (kopertowe i przelewy bankowe) na ogrzewanie i remont dachu na plebanii.

7. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Granicznej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do P. Gajdy i z ul. Prusa.

8. Zarówno dzisiaj jak i w tygodniu zachęcam do nabywania prasy religijnej.

9. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień: niech Pan Jezus króluje w naszym życiu, pamiętajmy, że królować z Nim to kochać tak jak On.