I NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia (czwartek) – św. Franciszka Ksawerego, kapłana
4 grudnia (piątek) – św. Barbary, dziewicy i męczennicy
6 grudnia (niedziela) – św. Mikołaja, biskupa

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. W naszej świątyni Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku: poniedziałek i wtorek o 7.15, od środy o 18.15. Zapraszamy do udziału w kościele lub przez przekaz internetowy. Zapraszam dzieci z lampionami. W tym roku dla dzieci są przygotowane obrazki dotyczące tegorocznych rozważań.
Ponadto kapłani diecezjalni zapraszają na rekolekcje adwentowe on-line dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które są dostępne na stronie naszej Diecezji w zakładce „Adwent 2020 – rekolekcje dla wszystkich”.
Zapraszam również do Sakramentu Pokuty w tygodniu przed każdą Mszą świętą.

2. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas i poświęcone opłatki na stół wigilijny.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca, od godz. 16 do 18 Spowiedź Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 4 grudnia 2020 r. (w dniu liturgicznego wspomnienia św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników) górnikom i ich rodzinom mieszkającym i przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz wszystkim uczestniczącym w uroczystościach barbórkowych.

5. W niedzielę 6 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona dobroci i dyskretnej miłości. Kochane dzieci, w tym roku nie możemy się spotkać wszyscy razem, osobiście w kościele, ale możemy spotkać się przez internet. Będzie to miało miejsce w sobotę 5 grudnia zaraz po wieczornej Mszy świętej o godz. 19. Mam nadzieję, że każdy połączy się z naszym kościołem.
(Informacja tylko dla rodziców ! : kto pragnie, aby św. Mikołaj dotarł do waszej rodziny - do dzieci lub innych domowników dorosłych, np. seniorów - w sobotę o godz. 19, proszę dostarczyć do ks. proboszcza, w zakrystii lub mailowo: parafia.janowice@gmail.com - imię dziecka, dzieci, lub innej osoby, wiek, ulicę, jakieś ważne uwagi, prezenty, które dziecko otrzyma w domu). Pamiętajmy w tych dniach, o tym że każdy z nas może sprawić komuś radość i niespodziankę.

6. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do P. Gajdy i z ul. Prusa za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Chmielniaków do P. Góry.

7. Przy wyjściu po prawej stronie prasa katolicka, dzisiaj Mały Gość dla dzieci i młodzieży z płytą CD. Cena 5 złotych.

8. Na ten I tydzień Adwentu przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Prezydium Komisji Episkopatu Polski przesyła Apel na czas Adwentu, który w tym roku będzie wyjątkowy. Zachęca się wiernych do uczestnictwa w codziennych Mszach Świętych Roratnich, do spotkań z przebaczającym Jezusem w Sakramencie Pojednania, do Adoracji, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych. Pełny tekst apelu w gablotce.
Wszystkim solenizantkom i górnikom z okazji św. Barbary życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pokoju.