II NIEDZIELA ADWENTU
6 grudnia 2020 r.

7 grudnia (poniedziałek) – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
8 grudnia (wtorek) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
9 grudnia (środa) – św. Juana Diego
10 grudnia (czwartek) – Matki Bożej Loretańskiej
11 grudnia (piątek) – św. Damazego I, papieża
12 grudnia (sobota) – Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe
13 grudnia (niedziela) – św. Łucji, dziewicy i męczennicy

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu, na adwentowej scenie pojawia się św. Jan Chrzciciel, który przygotowuje naród wybrany do przyjęcia Mesjasza. W dniu dzisiejszym modlitwą i ofiarami wspieramy Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać za to materialne wsparcie tamtejszych parafii.

2. Cieszymy się, że na Roraty, odprawiane od poniedziałku do piątku, przychodzą dzieci z lampionami, młodzież i rodziny. Dalej zapraszam do wiernego uczestnictwa.

3. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji będą 2 Msze święte: 7.15 i 18.15. Na Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie Medalików dla dzieci klas III w ramach przygotowań do I Komunii świętej, a także przyjęcie do posługi nowego ministranta. Zapraszam na te Msze święte.

4. Wielu wiernych skorzystało już ze Spowiedzi św. przedświątecznej, zachęcam dalej do wcześniejszego przystąpienia do tego sakramentu, codziennie przed Mszą świętą.

5. Uroczystą Mszę świętą Pasterkę, w związku z pandemią, planujemy 24 grudnia, tj. w czwartek o godz. 21.30 tak, aby większość mogła w niej uczestniczyć w kościele lub przez internet po zakończeniu wigilijnych wieczerzy w domach.

6. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas i poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na cele charytatywne.

7. Dziękuję górnikom, którzy z okazji Mszy świętej w dniu św. Barbary przekazali ofiarę na cele naszej parafii i kościoła.

8. Pragnę dzisiaj podać szacunkową liczbę tych, którzy łączą się z nami przez internet w niedzielnej Mszy świętej (nie tylko nasi Parafianie): sobota wieczorem ok. 30 – 35 wejść, niedziela 7.30: 30 – 45, 9.00 : 80-100, 11.00: 90 – 110. Oczywiście nie zastąpi to realnej obecności w kościele, lecz dla wielu, zwłaszcza chorych, będących na kwarantannie, w szpitalach, ośrodkach pomocy jest to wielka okazja, aby łączyć się ze swoją wspólnotą parafialną.

9. Sprawy remontu: przed kościołem zakończyło się całkowite wykładanie nowej kostki (piasek zewnętrzny będzie później usunięty), przy większej ilości samochodów można już parkować z prawej strony kościoła. Sala magazynowa pod kościołem jest już prawie gotowa, Caritas czeka na odbiór. Pomieszczenia mieszkalne i biurowe na plebanii są również zakończone. Od poniedziałku będzie stawiane rusztowanie i rozpocznie się remont dachu, najpierw od strony południa, tam jest dach płaski i tam były największe przecieki. Część tej inwestycji pokryje Caritas.
Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont dachu i ogrzewanie kościoła. Do tej pory wpłynęło 24.300 zł.

10. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od P. Chmielniaków do P. Góry za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Woźniaków do kościoła i z ul. Kubika.

11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień. Niech św. Mikołaj, patron dyskretnej pomocy i miłości, będzie dla każdego z nas wzorem dobroci i troski o innych.