III NIEDZIELA ADWENTU
13 grudnia 2020 r.

14 grudnia (poniedziałek) – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Doświadczenie bliskości przychodzącego Boga daje nam radość, otuchę i przywraca nadzieję.

2. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, natomiast świece wigilijne Caritas mają być dostępne od środy.
Spowiedź adwentowo-świąteczna trwa w dni powszednie, przed każdą Mszą świętą.

3. Na prośbę wiernych, uroczystą Mszę świętą Pasterkę odprawimy o godz. 22.00, kościół będzie otwarty od godz. 21.30.

4. Gdańska wspólnota modlitwy o potomstwo zaprasza na adwentowe rekolekcje on-line dla małżeństw, które starają się o potomstwo. Szczegóły w gablotce oraz na stronie facebook.com/modlitwaopotomstwo/.

5. Jak co roku, w ramach pomocy przedświątecznej dla osób potrzebujących wsparcia będzie można składać dary żywnościowe w przedsionku kościoła w czasie, gdy kościół jest otwarty (przed i po Mszach świętych). Szczególnie prosi się o dary z dłuższym terminem ważności: mąka, ryż, makaron, cukier, herbata, słodycze itp... W tym roku większość z tych darów zostanie przeznaczona dla młodzieży będącej na terapii w katolickim ośrodku „Nadzieja” w Komorowicach. Serdecznie dziękuję w ich imieniu i ks. Kamila Kaczora, dyrektora ośrodka.

6. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na pomoc polskim parafiom na Wschodzie. W sumie zebraliśmy 2.130 zł.

7. W tym tygodniu zmarła nasza Parafianka, Śp. Barbara Gąsowska z domu Damek z ul. Górskiej. Pogrzeb odbył się w piątek. Jej duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od P. Woźniaków do kościoła i z ul. Kubika za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do P. Słowików i z ul. Korczaka.

9. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień. Pan jest pośród nas, jest bardzo blisko.