IV NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia (czwartek) – Wigilia Bożego Narodzenia, Adama i Ewy
25 grudnia (piątek) – Boże Narodzenie
26 grudnia (sobota) – św. Szczepana, pierwszego męczennika
27 grudnia (niedziela) – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, św. Jana Apostoła

1. Dzisiaj ostatnia, IV Niedziela Adwentu, przypomina nam, że Bóg przychodzi do nas poprzez swojego Syna, Zbawiciela.

2. Ostatnie roraty od poniedziałku do czwartku, okazja do Spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą.

3. We czwartek, w Wigilię, Msza święta tradycyjnie o godz. 8.00 rano, zaś Pasterka o godz. 22. (Ofiara z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia – m.in. na domy i ośrodki dla matek i dzieci.)

4. Msze święte w święta Bożego Narodzenia w porządku niedzielnym tj. 7.30, 9 i 11. Dalej obowiązują obostrzenia sanitarne, zachowujemy odpowiedni dystans, Komunię świętą przyjmujemy na dwa sposoby: na rękę i do ust. Zachęcam do udziału we Mszach świętych w kościele, a wiernych, którzy z różnych powodów nie mogą się udać do kościoła zapraszam do transmisji internetowych.

5. Serdecznie dziękuję za dary żywnościowe, które są składane w przedsionku kościoła dla potrzebujących, można je składać do środy włącznie. Ks. Kamil Kaczor z ośrodka „Nadzieja” odebrał już część pierwszą, przesyła wszystkim darczyńcom słowa wdzięczności i pamięci w modlitwie.

6. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do P. Słowików i z ul. Korczaka za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od lasu do Pana Kudra oraz z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej.

7. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia.

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście i wszyscy łączący się z nami przez internet !

Niech Ten, który przyszedł na świat dla naszego zbawienia w ubogiej stajni betlejemskiej, w rodzinie Maryi i Józefa sprawi, aby w naszym życiu dokonywała się nieustanna przemiana. W tym trudnym czasie obdarzajmy się wzajemnie miłością, życzliwością i pokojem. Pamiętajmy o samotnych, starszych i ubogich. Niech Bóg da nam wszystkim zdrowie duszy i ciała oraz miłość, która wszystko przetrzyma i zawsze zwycięża.

Ks. JW i Ks. RK