ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

28 grudnia (poniedziałek) – świętych Młodzianków, męczenników z Betlejem
31 grudnia (czwartek) – św. Sylwestra, papieża
1 stycznia (piątek) – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
2 stycznia (sobota) – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Gromadząc się na liturgii eucharystycznej wokół ołtarza, który jest dla nas rodzinnym stołem, obejmujemy modlitwą wszystkie nasze rodziny i małżeństwa.

2. Trwa Oktawa Bożego Narodzenia, zapraszam również na Msze święte w tygodniu.

3. We czwartek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszam na uroczystą Mszę świętą, przebłagalno-dziękczynną o godz. 16. Na tej Mszy świętej można zyskać odpust zupełny.

4. Składam serdeczne podziękowanie parafialnemu zespołowi charytatywnemu, w tym roku w związku z pandemią zamiast upominkowych paczek przesłaliśmy pocztą życzenia świąteczne do 85 osób, szczególnie do samotnych i chorych.

5. Ponieważ w tym roku odwołana jest tradycyjna kolęda duszpasterska w naszych domach, pragnę zaprosić Parafian na Msze święte w tygodniu lub w niedzielę, na których udzielę specjalnego błogosławieństwa rodzinom. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.
Także w przyszłą niedzielę, będziemy mogli złożyć ofiary do puszki dla naszych ministrantów i lektorów za ich całoroczną posługę. Bardzo dziękuję w ich imieniu za wszelką życzliwość.

6. Od 4 stycznia oficjalnie w naszej Parafii rozpoczyna działalność Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Caritas otrzymał już wszystkie stosowne zezwolenia i odbiory techniczne. Życzymy Bożego błogosławieństwa w tej charytatywnej działalności.

7. Polecam prasę religijną, Gość Niedzielny jest tym razem dwutygodnikiem, cena 10 zł.

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od lasu do Pana Kudra oraz z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od Pana Kudra do Niklówki.

9. Na te dni przełomu starego i nowego roku przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech dobry Bóg prowadzi nasze rodziny na wzór Rodziny z Nazaretu.