2. NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU
3 stycznia 2021 r.

6 stycznia (środa) – Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara

1. Dzisiaj przypada 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim, jest to pierwsza nasza niedziela w Nowym Roku, postarajmy się, aby ten dzień był zawsze dla nas dniem Eucharystii i wspólnego świętowania w naszych rodzinach.

2. W najbliższą środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, w tym dniu Msza święta jest obowiązkowa, u nas w porządku niedzielnym. Jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym roku nie ma tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, ale dzieci, które będą na którejkolwiek Mszy świętej proszę, aby przyszły ubrane w stroje królewskie.

3. Od środy do niedzieli włącznie zapraszam rodziny na Msze święte i błogosławieństwo kolędowe. Na zakończenie Mszy świętej będzie można odebrać pakiet kolędowy (woda święcona, kreda, obrazek z modlitwą kolędową). Zabierze go przedstawiciel rodziny i w tym samym dniu poświęci swoje mieszkanie, przy śpiewie kolędy i odmówi stosowną modlitwę. Kredą wypisze tradycyjnie na drzwiach domów inicjały K+M+B – 2021. Jeżeli ktoś uzna będzie mógł złożyć ofiarę kolędową do puszki. To krótkie nabożeństwo w rodzinie niech będzie znakiem, że nasze rodziny są prawdziwym Domowym Kościołem, nawet jeżeli nie ma tam kapłana.
Będzie też można pobrać pakiet dla samotnych, którzy nie wychodzą z domu.
Dzisiaj z tyłu kościoła jest wyłożona puszka, można do niej złożyć ofiarę dla naszych ministrantów i lektorów.

4. Statystyka duszpasterska za rok 2020:
- Chrzest święty – 30 dzieci (2019 – 29)
- I Spowiedź i Komunia święta – 19 dzieci
- Sakrament Małżeństwa – 6 par (2019 – 14)
- Sakrament Bierzmowania – nie odbył się
- udzielone Komunie święte – 19 tyś (2019 – 39 tyś)
- odwiedziny chorych w I piątki – 27 osób (bez zmian)
- zmarli – 23 (7)
W tym czasie epidemii widać wyraźne zmiany. Dotyczy to zwłaszcza obecności na niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od Pana Kudra do Niklówki za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Górskiej, (ofiarę z tej ulicy zbieramy przez 2 tygodnie).

6. Na ten pierwszy tydzień Nowego Roku przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech Gwiazda Betlejemska prowadzi nas tak jak Mędrców do Króla.