1. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia po Mszy świętej będzie można złożyć ofiary do puszek na Caritas naszej diecezji.
2. Przeżywamy, ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I, święto Chrztu Polski.
3. W całej Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny pod hasłem: Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku zachęcamy do lektury i rozważania tekstów Dziejów Apostolskich.
4. W środę nowenna do świętego Józefa.
5. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Od godz. 17.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.00 będzie Msza święta.
6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
7. Również w niedzielę będzie składka inwestycyjna na pokrycie kosztów wykonania instalacji odgromowej, remont dachu i wieży kościoła.
8. Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona świętego Józefa Robotnika będziemy przezywać 1 maja br. w środę. Sumę o godz. 11.00 odprawi i kazania wygłosi ks. Piotr Hoffman dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Po Mszy świętej procesja wokół kościoła. Zapraszam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich wiernych.
9. We wtorek 16 kwietnia br. o godz. 18.00 w salce pod plebanią odbędą się godzinne warsztaty dla mieszkańców Janowic dotyczące rządowego programu Czyste powietrze i Stop smog. Zostaną omówione kwestie wysokości dotacji i składania wniosków.
10. W czwartek 18 kwietnia br. o godz. 18.30 zapraszam na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną. Spotkanie odbędzie się w salce pod plebanią.
11. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Janowickiej od p. Woźniaków i Ślosarczyków do kościoła oraz z ul. Kubika za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do p. Słowików i z ul. Korczaka.
12. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa i Promyk.
13. Intencje.
14. Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia imieninowe z darem modlitwy w ich intencji. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.

1. W całej Polsce obchodzona jest dzisiaj Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny pod hasłem: Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego oraz 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku zachęcamy do lektury i rozważania tekstów Ewangelii świętego Marka.
2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3. We wtorek święto świętego Marka Ewangelisty.
4. W sobotę świętej Kataryny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy i rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, gdzie kapłani złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
6. Również w przyszłą niedzielę z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.
7. Za tydzień w niedzielę, ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć radio Anioł Beskidów, które utrzymuje się wyłącznie z datków wiernych.
8. 1 maja br. w poniedziałek, będziemy przezywać Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona świętego Józefa Robotnika. Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. Józef Walusiak, który obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia święceń kapłańskich. Kazania odpustowe wygłosi ks. Andrzej Trzop z parafii świętego Maksymiliana w Oświęcimiu. Po Mszy świętej procesja wokół kościoła. Zapraszam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich wiernych.
9. We wtorek młodzież z naszej parafii przyjęła z rąk Księdza Biskupa Piotra Gregera sakrament bierzmowania, życzę, by Duch Święty, którego otrzymaliście umacniał Was w codziennym życiu. Składam serdeczne podziękowanie za złożony z tej okazji dar ołtarza. Zakupiony został ornat z wizerunkiem świętego Józefa Robotnika. Słowa podziękowania kieruję również do Pani Katechetki oraz wszystkich zaangażowanych rodziców w przygotowaniach uroczystości.
10. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy w ostatnią niedzielę oraz w ostatnim miesiącu złożyli ofiary na remont schodów. Na tacę zebraliśmy 10 729 złotych. Na konto w ostatnim miesiącu wpłynęło 1 050 złotych, a ze składki w marcu pozostało 439 złotych. Razem 12 218 złotych. Z tego wykonawcy zapłaciłem 2 000 złotych i schody są spłacone. W kasie pozostało 10 218 złotych. Do zrobienia pozostał najazd dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Trwa wycena prac. Wszystkich ofiarodawców, Wasze rodziny oraz nasze sprawy remontowe zawierzam naszym patronom świętemu Józefowi i Matce Bożej Częstochowskiej.
11. Na cmentarzu zostały przygotowane betonowe stopy pod nowe oświetlenie.
12. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do p. Edwarda Gajdy oraz z ul. Prusa za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Janowickiej od p. Chmielniaków do p. Góry pod kępą.
13. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
14. Intencje.
15. Solenizantom tego tygodnia, naszemu panu organiście Wojciechowi, składam najserdeczniejsze życzenia imieninowe z darem modlitwy w ich intencji. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.