NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
10 stycznia 2021 r.

1. Dzisiaj przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. W liturgii kończy się dzisiaj okres Bożego Narodzenia, w tradycji polskiej przedłużamy go do 2 lutego (święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej).

2. Do dzisiejszego dnia trwa jeszcze na Mszach świętych błogosławieństwo domów i rodzin. Po każdej Mszy świętej można pobrać poświęcone pakiety kolędowe. Bóg zapłać wszystkim, którzy przy tej okazji składają ofiary kolędowe.
Ministranci i lektorzy składają również serdeczne podziękowania (ich skarbonka umieszczona jest z tyłu kościoła).

3. W związku z pandemią, zarządzeniem ks. biskupa Romana Pindla zostaje przedłużona kadencja wszystkich Rad Parafialnych i duszpasterskich – na czas nieokreślony.

4. Od wtorku 19 stycznia rozpocznie się w Bazylice Hałcnowskiej nowy cykl katechez zatytułowanych „Odbuduj mój Kościół, ...Odbuduj swoją wiarę”. Pierwszą z nich „Franciszku, odbuduj Mój Kościół ?” wygłosi franciszkanin O. Andrzej Zając, o godz. 19 (on-line).

5. W związku z zakończonym remontem, od najbliższej środy spotkania Wspólnoty Anonimowych Alkoholików będą ponownie odbywać się w salce pod plebanią – wejście od strony cmentarza.

6. Bardzo proszę, aby na nowym parkingu – po prawej stronie kościoła, parkować prostopadle do krawężnika od strony ogrodzenia.

7. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień, niech dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego będzie naszym dziękczynieniem za przyjęcie tego sakramentu przez nas samych. Niech Duch Święty obdarza nas darami w naszej codziennej misji.