3. NIEDZIELA ZWYKŁA

26 stycznia (wtorek) – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
28 stycznia (czwartek) – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
31 stycznia (niedziela) – św. Jana Bosko, założyciela Księży Salezjanów

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona po raz drugi jako Niedziela Słowa Bożego. Przypomina nam ona jak ważne jest Pismo Święte dla życia każdego chrześcijanina.

2. Dziś obchodzimy też „Dzień Solidarności z Chorwacją”. Po Mszach świętych możemy złożyć do puszek ofiarę dla poszkodowanych w ostatnich trzęsieniach ziemi w tym kraju. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.

3. Rodziny, które pragną jeszcze poświecić sobie mieszkanie i dom na nowy rok, mogą pobrać poświęcone pakiety kolędowe (koło szopki).

4. Informacje dla narzeczonych - W celu odbycia nauk przedślubnych i spotkań w poradni rodzinnej wszyscy narzeczeni muszą zgłosić się przez formularz zgłoszeniowy, który wraz z informacjami szczegółowymi o przygotowaniu do zawarcia sakramentu małżeństwa znajduje się na stronie nauki.rodzina.bielsko.pl.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od kościoła po lewej stronie do P. Nyczowej i z ul. Targanickiej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z Targanic od P. Kubika i z ul. Miodowej.

6. Jutro kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Św. Jan Paweł II powtarzał „Wszystko, co możecie robić razem to róbcie, z drogi ekumenizmu nie ma odwrotu”. W tym duchu jedności przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten ostatni tydzień stycznia.