4. NIEDZIELA ZWYKŁA
31 stycznia 2021 r.

2 lutego (wtorek) – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej, Dzień Życia Konsekrowanego
3 lutego (środa) – św. Błażeja, biskupa i męczennika
5 lutego (piątek) – św. Agaty, dziewicy i męczennicy
6 lutego (sobota) – świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

1. Dziś przypada 4. Niedziela Zwykła, w kalendarzu wspominamy dzisiaj św. Jana Bosko, kapłana i założyciela Księży Salezjanów.
Dzisiaj również obchodzimy XXXI Światowy Dzień Trędowatych, obejmujemy modlitwą chorych i tych, którzy im pomagają.

2. We wtorek 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze święte z poświęceniem gromnic o godz. 8.00 i 18.15. Przy wyjściu są do nabycia gromnice (cena 7 złotych).
Jest to również dzień modlitwy za osoby Bogu poświęcone, konsekrowane. Ofiara na Mszy świętej będzie zbierana na potrzeby zakonów klauzurowych w naszej Diecezji.

3. We środę z okazji św. Błażeja, patrona od chorób gardła, po Mszy świętej będzie modlitwa o uzdrowienie.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. O godz. 8.30 wyjazd do chorych, tylko za wcześniejszym zgłoszeniem w zakrystii. Ze względu na trwającą pandemię nie będzie Spowiedzi św. indywidualnej (tylko powszechna) i z zachowaniem pozostałych obostrzeń sanitarnych.
Po południu od godz. 16 do 18 okazja do Spowiedzi świętej I-Piątkowej.

5. W związku z trwającym Rokiem Świętego Józefa są do pobrania poświęcone obrazki z modlitwą do św. Józefa – przy wyjściu koło gromnic.

6. Składam serdeczne podziękowanie za zebraną ofiarę: 2.130 zł na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
Dziękuję również za ofiary kolędowe, które składaliśmy przy pobieraniu pakietów kolędowych. Są one przeznaczone częściowo również na cele parafialne i diecezjalne, zgodnie z Dekretem ks. Biskupa.
W imieniu ministrantów i lektorów dziękuję również za ofiary złożone za ich całoroczną posługę.

7. W najbliższą środę o godz. 19 otwarty meeting Anonimowych Alkoholików w salce pod plebanią. Zapraszamy każdego, kto jest zainteresowany pomocą ludziom uzależnionym (jak najbardziej również spoza naszej Parafii).

8. Zmarł nasz Parafianin, Śp. Kazimierz Krywult z ul. Prusa. Pogrzeb odbył się we środę. Jego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia. Od 3 lutego w jego intencji będzie odprawiana Msza święta gregoriańska poza Parafią, zapraszam rodzinę na Msze święte do naszego kościoła.

9. Zespół Charytatywny w naszej Parafii składa serdeczne podziękowanie na ręce ks. Roberta Kurpiosa, dyrektora Caritas za przekazane paczki żywnościowe dla naszych mieszkańców, którzy są samotni i potrzebujący, a także dla rodzin wielodzietnych. Proszę również zgłaszać takie osoby w poniedziałki i wtorki pod numerem telefonu: 502 083 353.

10. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z Targanic od P. Kubika i z ul. Miodowej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Targanickiej do P. Wełniak i z ul. Łanowej.

11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na te pierwsze dni nowego miesiąca. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszach świętych we wtorek 2 lutego, przynieśmy ze sobą świece, to będzie ostatni dzień radosnych i pięknych kolęd. Tak jak Maryja z Józefem ofiarowali Jezusa, tak i my ofiarujemy Bogu siebie i nasze rodziny.