1. Składka inwestycyjna z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na remont wieży, malowanie dachu kościoła i instalację odgromową. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
2. Wraz z całym Kościołem obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W najbliższym tygodniu będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana Jezusa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał.
3. We wtorek przypada liturgiczna uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Naszemu Panu Organiście Wojciechowi składamy najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy w Jego intencji.
4. W czwartek święto świętego Marka Ewangelisty.
5. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na radio Anioł Beskidów, które utrzymuje się wyłącznie z datków wiernych.
6. W minioną środę 17 kwietnia br. o godz. 17.00 młodzież klasy VIII przyjęła w parafii w Bestwinie sakrament bierzmowania z rąk ks. Biskupa Janusza Mastalskiego z Krakowa. Młodzieży życzymy asystencji Ducha Świętego w całym ich życiu.
7. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do p. Słowików i z ul. Korczaka za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Janowickiej od lasu do p. Kudra, ul. Łąkowej i Pisarzowickiej.
8. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa. Jest też specjalne wydanie Gość Extra w cenie 15 zł.
9. Intencje.
10. Solenizantom tego tygodnia, składam najserdeczniejsze życzenia imieninowe. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.

1. W całej Polsce obchodzona jest dzisiaj Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny pod hasłem: Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego oraz 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku zachęcamy do lektury i rozważania tekstów Ewangelii świętego Marka.
2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3. We wtorek święto świętego Marka Ewangelisty.
4. W sobotę świętej Kataryny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy i rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, gdzie kapłani złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
6. Również w przyszłą niedzielę z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.
7. Za tydzień w niedzielę, ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć radio Anioł Beskidów, które utrzymuje się wyłącznie z datków wiernych.
8. 1 maja br. w poniedziałek, będziemy przezywać Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona świętego Józefa Robotnika. Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. Józef Walusiak, który obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia święceń kapłańskich. Kazania odpustowe wygłosi ks. Andrzej Trzop z parafii świętego Maksymiliana w Oświęcimiu. Po Mszy świętej procesja wokół kościoła. Zapraszam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich wiernych.
9. We wtorek młodzież z naszej parafii przyjęła z rąk Księdza Biskupa Piotra Gregera sakrament bierzmowania, życzę, by Duch Święty, którego otrzymaliście umacniał Was w codziennym życiu. Składam serdeczne podziękowanie za złożony z tej okazji dar ołtarza. Zakupiony został ornat z wizerunkiem świętego Józefa Robotnika. Słowa podziękowania kieruję również do Pani Katechetki oraz wszystkich zaangażowanych rodziców w przygotowaniach uroczystości.
10. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy w ostatnią niedzielę oraz w ostatnim miesiącu złożyli ofiary na remont schodów. Na tacę zebraliśmy 10 729 złotych. Na konto w ostatnim miesiącu wpłynęło 1 050 złotych, a ze składki w marcu pozostało 439 złotych. Razem 12 218 złotych. Z tego wykonawcy zapłaciłem 2 000 złotych i schody są spłacone. W kasie pozostało 10 218 złotych. Do zrobienia pozostał najazd dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Trwa wycena prac. Wszystkich ofiarodawców, Wasze rodziny oraz nasze sprawy remontowe zawierzam naszym patronom świętemu Józefowi i Matce Bożej Częstochowskiej.
11. Na cmentarzu zostały przygotowane betonowe stopy pod nowe oświetlenie.
12. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do p. Edwarda Gajdy oraz z ul. Prusa za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Janowickiej od p. Chmielniaków do p. Góry pod kępą.
13. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
14. Intencje.
15. Solenizantom tego tygodnia, naszemu panu organiście Wojciechowi, składam najserdeczniejsze życzenia imieninowe z darem modlitwy w ich intencji. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.