6. NIEDZIELA ZWYKŁA
14 lutego 2021 r.

15 lutego (poniedziałek) – bł. Michała Sopoćki, kapłana
20 lutego (sobota) – świętych Hiacynty i Franciszka, dzieci z Fatimy

1. Dziś przypada 6. i ostatnia Niedziela Zwykła przed Wielkim Postem. Rozpoczyna się dzisiaj 54. Tydzień o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania postanowień i ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

2. We wtorek o godz. 19 kolejna katecheza w Bazylice Hałcnowskiej.

3. W tym tygodniu 17 lutego przypada Środa Popielcowa, rozpoczyna się okres Wielkopostnej Pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W naszym kościele będą odprawione 2 Msze święte: o godz. 8.00 i 18.15 z liturgią posypania popiołem. Zgodnie z dekretem Episkopatu, w związku z pandemią obrzęd będzie w innej formie: posypanie głów popiołem w milczeniu i bez dotykania głów wiernych.

4. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 17.45 i w Gorzkich Żalach – w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00. W nabożeństwach tych można również uczestniczyć przez transmisję internetową.
Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu (także, jeśli odprawia się ją przez przekaz internetowy lub telewizyjny).

5. Rekolekcje wielkopostne w tym roku mogą odbywać się tylko dla dorosłych. W naszej Parafii rekolekcje rozpoczniemy od II Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 28 lutego do wtorku włącznie. Będzie je prowadził ks. dr Kamil Kaczor, prezes Fundacji Nadzieja.
Podobnie jak w Adwencie, nie będzie jednodniowej spowiedzi rekolekcyjnej. Z tego sakramentu będzie można korzystać przez cały Wielki Post przed każdą Mszą świętą w tygodniu.

6. Zmarła nasza Parafianka, Śp. Stefania Stanclik z ul. Kubika, lat 95. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza święta o godz. 14.30. Jej duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

7. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Borowej i części ul. Kubika za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Podlesie i z ul. Szkolnej.

8. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech patron dzisiejszego dnia, św. Walenty, biskup wyprasza nam dar wzajemnej miłości, dobroci, a dla narzeczonych i zakochanych dar pięknego przygotowania do Sakramentu Małżeństwa.