1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 lutego 2021 r.

22 lutego (poniedziałek) – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła
23 lutego (wtorek) – św. Polikarpa, biskupa i męczennika

1. Dziś przypada 1. Niedziela Wielkiego Postu. Jesteśmy zaproszeni do duchowej pielgrzymki z Jezusem, który uczy nas dzisiaj w swoim Słowie, jak w obliczu szatańskich pokus należy kierować się duchem wiary.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy wielkopostne Rekolekcje parafialne. Nauki, które wygłosi ks. Kamil Kaczor będą na wszystkich Mszach świętych niedzielnych, następnie w poniedziałek i wtorek rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.15 (zakończenie we wtorek). Serdecznie zapraszam do skorzystania z rekolekcji, tak zaplanujmy sobie zajęcia, aby był na nie czas. W czasie Mszy świętych rekolekcyjnych obowiązują te same zasady sanitarne jak dotychczas, będzie także transmisja internetowa. Spowiedź święta trwa przez cały Wielki Post przed każdą Mszą świętą w tygodniu.

3. Na stronie internetowej naszej Diecezji www.diecezja.bielsko.pl dostępne są także rekolekcje internetowe, prowadzone przez różnych księży, skierowane do dorosłych, młodzieży i dzieci. Programy rekolekcyjne znajdują się także w ofercie Telewizji Polskiej.

4. Dopełnieniem rekolekcji i wielkopostnej modlitwy jest Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 17.45 i Gorzkie Żale po Mszy świętej o godz. 9.00. (Spowiedź św. w piątki do godz. 17.40).

5. Informacja dotycząca Mszy świętych pogrzebowych: w ostatnich miesiącach zmarło wielu naszych Parafian. Przy każdym pogrzebie zamawianych jest kilkadziesiąt intencji za zmarłego. Jest to bardzo piękny dowód naszej troski o zbawienie bliskich nam osób. Jest rzeczą zrozumiałą, że każdy chciałby, aby te Msze święte były odprawiane tu, w naszej Parafii. Jest to jednak niemożliwe, gdyż kalendarz, np. na ten rok już jest prawie zapełniony zwykłymi intencjami (zostało około 20 wolnych intencji, głównie rano). Dlatego większość intencji przekazuję kapłanom, którzy mogą je odprawić u siebie, jeszcze w tym samym miesiącu, np. księża emeryci, misjonarze, księża pracujący nie na parafiach, lecz zaangażowani w duszpasterstwach specjalistycznych, itp. Natomiast intencje od najbliższej rodziny będę się starał odprawić w naszym kościele, gdy tylko będzie możliwość Mszy świętej koncelebrowanej.

6. W tym tygodniu zmarł nasz Parafianin, Śp. Franciszek Frys z ul. Pszczelarskiej. Pogrzeb odbył się we środę. Jego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

7. W najbliższy piątek po Mszy świętej, ok. 18.45 w kościele odbędzie się zebranie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej.

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Podlesie i z ul. Szkolnej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Czernickiego do P. Duńskiej.

9. Ogłoszenie społeczne: Zarząd OSP Janowice informuje mieszkańców, że w najbliższe wtorki, tj. 23.02., 2.03., 9.03. w godz 18-19 będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy wypełnieniu rozliczenia podatkowego za rok 2020 w zamian za przekazanie 1% podatku na rzecz OSP Janowice. Pomoc udzielana jest bezpłatnie w biurze Naczelnika Straży, wejście obok garaży. (pismo w gablotce).

10. Na ten pierwszy pełny tydzień Wielkiego Postu przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech Duch Święty prowadzi nas na drodze do nawrócenia.