2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28 lutego 2021 r.

2 marca (wtorek) – św. Heleny
4 marca (czwartek) – św. Kazimierza, królewicza

1. Dziś przypada 2. Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy dzisiaj 3-dniowe rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy ks. dr. Kamila Kaczora, prosimy dla niego o dary Ducha Świętego w prowadzeniu nas w ten czas przemiany serc. Msze święte z naukami jeszcze w poniedziałek i wtorek rano o godz. 8 i wieczorem o 18.15. Przed każdą Mszą świętą będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia.
We wtorek na zakończenie rekolekcji, błogosławieństwo rekolekcyjne z uzyskaniem odpustu zupełnego. Na Mszach świętych będzie zbierana ofiara na rzecz rekolekcjonisty : dzieła charytatywne, które prowadzi fundacja „Nadzieja”.
Spowiedź święta przez cały Wielki Post przed każdą Mszą świętą w tygodniu.

2. Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Afryką, w tym roku wspieramy dzieci z tego kontynentu. Cześć ofiar, które dzisiaj składamy jest przeznaczona ten cel.

3. W tym tygodniu I Piątek miesiąca, rano wyjazd do chorych, popołudniu od godz. 16 do 17.30 Spowiedź św., następnie Droga Krzyżowa i Msza święta.

4. Zmarł nasz Parafianin, Śp. Stanisław Ochman, lat 90, z ul. Pszczelarskiej. Pogrzeb odbył się w czwartek. Jego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

5. W zakrystii można nabywać poświęcone paschaliki wielkanocne Caritas, cena 7 zł.

6. Zapowiedzi: Bartłomiej Kopaczka z Janowic i Daria Mrzygłód z Bielska-Białej.

7. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czernickiego do P. Duńskiej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów.

8. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech udział w rekolekcjach będzie umocnieniem naszej wiary i nadziei. Abyśmy i my doświadczyli przedsionku nieba, tak jak Apostołowie na górze Tabor.