4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 marca (czwartek) – św. Cyryla, biskupa i doktora Kościoła
19 marca (piątek) – św. Józefa, Oblubieńca NMP
20 marca (sobota) – św. Józefa Bilczewskiego, biskupa z Wilamowic

1. Dziś przypada 4. Niedziela Wielkiego Postu. Liturgia Kościoła wzywa nas do radości (dziś Niedziela Radości, stąd różowy kolor szat liturgicznych), która swoje źródło ma w Bożym miłosierdziu i pokoju. Każde zwycięstwo nad grzechem i słabością staje się naszą autentyczną radością.

2. We wtorek 16 marca w Bazylice Hałcnowskiej katecheza o modlitwie o godz. 19, także on-line.

3. W piątek 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu rozpoczynamy obchody Roku Świętego Józefa. Ponieważ jest on Patronem naszej Parafii, aby większa liczba wiernych mogła uczestniczyć we Mszy świętej, w naszym kościele będą dwie Msze święte w tym dniu: o godz. 8 i 18.15. Serdecznie zapraszam. Na każdej Mszy świętej będzie specjalna modlitwa do św. Józefa z uzyskaniem odpustu zupełnego: zawierzymy Jemu siebie, nasze rodziny, Polskę i świat. Coraz bardziej ludzie wierzący przekonują się jak potężnym jest On Patronem. W tym Roku św. Józefa, można także odbyć miesięczne rekolekcje ze św. Józefem w formie on-line (szczegóły w gablotce).
Polecam dzisiejsze numery: Gość Niedzielny i Gość Niedzielny Extra (9 zł) poświęcone św. Józefowi.
W związku z uroczystością w piątek 19 marca nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

4. Przy wyjściu z kościoła można składać do puszki ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za wsparcie.

5. 19 marca rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Zakończymy go 25 marca (czwartek) uroczystą Mszą świętą z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

6. Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają do Kampanii Różańcowej, jest to zorganizowana akcja modlitewno-pokutna katolików, mająca na celu walkę ze wszelkimi przejawami zła. Modlimy się o triumf Niepokalanego Serca Maryi w nas, w ojczyźnie i na świecie. Szczegóły w gablotce na plakacie.

7. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej przypomina o działalności Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Bielsku-Białej, ul. Wyspiańskiego 33, telefon całodobowy: 667 252 257 (szczegóły w gablotce).
Można również przekazać 1 % podatku dla Caritas Polska.

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Granicznej.

9. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo, szczególnie za wstawiennictwem św. Józefa, naszego Patrona. Drodzy ojcowie i mężowie, macie w nim wspaniały przykład opieki nad rodziną.