5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 marca 2021 r.

25 marca (czwartek) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
28 marca (niedziela) – Niedziela Palmowa

1. Na drodze wielkopostnej pokuty tj. 5. Niedzieli Wielkiego Postu, przy zasłoniętych krzyżach wchodzimy w szczególny okres Męki Pańskiej.

2. Z okazji rozpoczęcia Roku św. Józefa, dzisiaj o godz. 13 TV Polonia przeprowadzi transmisję Mszy świętej z Parafii św. Józefa w Bielsku-Białej (osiedle Złote Łany), którą odprawi ks. biskup Roman Pindel.

3. We czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Zapraszam na Mszę świętą wieczorną, podczas której osoby chętne podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Osoby chętne proszę zgłosić się do zakrystii przed Mszą świętą (18.10).

4. Za tydzień zarówno w sobotę jak i w niedzielę na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. W niedzielę przed Mszą świętą o godz. 11 procesja z palmami od bramy kościelnej.

5. W tym tygodniu zmarła nasza Parafianka Śp. Franciszka Wilczek z ul. Granicznej. Pogrzeb odbył się w sobotę. Jutro w poniedziałek o godz. 14.30 obrzęd pogrzebu Śp. Macieja Tańculi, tylko na cmentarzu. Msza święta zostanie odprawiona w Bestwinie w innym czasie. Ich dusze polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

6. Przy wyjściu można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.

7. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Granicznej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do Pana Gajdy oraz z ul. Prusa.

8. Ogłoszenia społeczne: Wójt Gminy Bestwina informuje, że rozpoczyna się realizacja Programu Ograniczenia Emisji w Gminie Bestwina – edycja 2021 w zakresie wymiany starych kotłów węglowych i gazowych na nowe ekologiczne źródła ciepła oraz montażu instalacji fotowoltaicznych. Deklaracje można składać do 29 marca. (szczegóły w gablotce)

9. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Biorąc udział we Mszach świętych, adoracji i osobistej modlitwie pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych zwłaszcza w obecnym czasie rozwijającej się III fali zakażeń.