NIEDZIELA PALMOWA
28 marca 2021 r.

1. Wraz z całym kościołem obchodzimy dzisiaj Niedzielę Palmową, pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na każdej Mszy świętej dzisiaj poświęcenie palm (bez używania wody święconej).

2. Zbliża się Święte Triduum. Wszystkie podejmowane przez nas wysiłki mają służyć zarówno umocnieniu naszej wiary, poprzez możliwy dziś udział w celebracjach liturgicznych, jak i trosce o zdrowie i życie naszych bliskich i nas samych.

3. Podczas liturgii w kościołach może przebywać 1 osoba na 20 m 2 z zachowaniem 1,5 m odległości oraz zasłaniając usta i nos maseczką. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 50 osób łącznie z chórem. Zachęcamy, aby w czasie świąt osoby, które nie mogą uczestniczyć w kościele w liturgii, uczestniczyły w niej poprzez media. Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich osób, które pragną w niej uczestniczyć, ale z powodu obostrzeń, lęku lub wieku nie mogą.

4. Nabożeństwa Triduum Paschalnego, od czwartku do soboty, tradycyjnie o godz. 18.15 adoracja w Ciemnicy do godz. 20.00
W Wielki Piątek, dzień Męki Chrystusa będzie trwała Adoracja od godz. 8.00 do wieczornego Nabożeństwa, tj. do 18.15. W czasie wieczornego Nabożeństwa, Adoracja Krzyża może się odbywać tylko poprzez uklęknięcie i skłon, bez gestu pocałunku. Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i Adoracja do godz. 20.00. Nie ma Adoracji nocnej rejonami. W tym roku nie będzie również trzymanej straży przy Grobie Pańskim.
W Wielką Sobotą trwa Adoracja przy Bożym Grobie cały dzień od godz. 8.00 rano. Poświęcenie pokarmów będzie w tym roku przed kościołem o godz. 10, 11, 12 i 13.
Uroczysta Msza święta Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 18.15. Nie będzie poświęcenia ognia na zewnątrz, lecz wszystko będzie się odbywać w środku kościoła.
W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Rezurekcji, lecz uroczyste przeniesienie Pana Jezusa z grobu do ołtarza o godz. 7.30 i rozpoczęcie pierwszej Mszy świętej.
W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w porządku niedzielnym.

5. W tym tygodniu zmarł nasz Parafianin Śp. Krzysztof Stanclik z ul. Górskiej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Jego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

6. Trwa remont dachu na plebanii oraz przejścia z plebanii do kościoła, tzw. łącznika. Dziękujemy za składane ofiary na ten cel.

7. Przy wyjściu można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do Pana Gajdy oraz z ul. Prusa za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Chmielniaków do Pani Góry pod kępą.

9. Ogłoszenia społeczne: Wójt Gminy Bestwina informuje, że od dnia 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej gminy.

10. Na ten Wielki Tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wspierajmy się we wzajemnej modlitwie, starajmy się znaleźć chwilę czasu na Adoracje w kościele w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.