NIEDZIELA WIELKANOCNA
4 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj największe święta chrześcijańskie - Zmartwychwstanie Pańskie, są to dni wielkiej naszej nadziei, że Chrystus żyje, zwyciężył wszelkie zło.
Cały tydzień trwa tzw. Oktawa Wielkiejnocy, codziennie uroczyste Msze święte o charakterze wielkanocnym.

2. W przyszłą niedzielę cały Kościół będzie obchodził Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

3. Wraz z księdzem Robertem składam serdeczne podziękowania służbie liturgicznej, Panu Kościelnemu i wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji i sprzątania naszej świątyni na Triduum Sacrum.
Księdzu Robertowi serdecznie dziękuję za prowadzenie tych Nabożeństw i Adoracji, za głoszone Boże Słowo. Tak jak wielu z was, także i ja, codziennie łączę się z naszą świątynią przez przekaz internetowy. Dziękuję wszystkim za modlitwy o moje zdrowie i za wszelką życzliwość.

4. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od P. Chmielniaków do Pani Góry pod kępą za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W związku z nasileniem epidemii, wstrzymujemy na pewien okres zbieranie ofiar rejonami.

5. Święta Wielkanocne to również nasze modlitwy na cmentarzu. Kilka dni temu przy wywożeniu odpadów zauważono wrzucane do naszych kontenerów materiały budowlane, pianki budowlane, stare okna i butelki po alkoholu. Jest to bardzo przykre i antychrześcijańskie. Nie wspomnę już o tym, że parafia płaci za wywóz śmieci, a koszt wywozu jest bardzo wysoki.

6. Przyjmijcie nasze życzenia: Niech Zmartwychwstały Jezus napełni nas, nasze rodziny darami pokoju, uzdrowienia, zwłaszcza dla tych którzy są w szpitalach, na kwarantannie i tym, którzy im pomagają świadcząc wielką chrześcijańską miłość. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.