3. NIEDZIELA WIELKANOCY

23 kwietnia (piątek) – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski
24 kwietnia (sobota) – św. Jerzego, męczennika
25 kwietnia (niedziela) – św. Marka, Ewangelisty

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, tym razem pod hasłem: "Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie" (J 6,35). Dzisiaj przeprowadzone będzie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, tak jak setki lat temu nasi przodkowie tak i my dzisiaj prosimy Boga, aby Pismo Święte oświecało nasze sumienia i przenikało nasze życie.

2. Dzisiaj po Mszach świętych (ofiara do puszki) wspieramy działalność diecezjalnego radia Anioł Beskidów. Bóg zapłać za wsparcie.

3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Na mszach świętych będziemy gościć dwóch kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, którzy wygłoszą Boże słowo. Z nimi będziemy się także modlić o nowe powołania.

4. I Komunia święta w naszej parafii odbędzie się w drugą niedzielę maja, tj. 9 maja na Mszy świętej o godz. 12.15. (zapraszamy do udziału tylko najbliższą rodzinę).

5. Przypominam, że trwa okres Spowiedzi wielkanocnej, okazja codziennie w tygodniu przed Mszą świętą.

6. Sprawy remontowe: obecnie trwają następujące prace remontowe: zmiana poszycia dachowego, malowanie zewnętrznej elewacji plebanii (wcześniej ją oczyszczono), uzupełnienie braków w tynkach, gruntowanie, wymiana rynien. W chwili obecnej zostały zakończone prace na dachu od strony ogrodu, wykonywany jest też remont łącznika pomiędzy plebanią a kościołem. Konstrukcja metalowa łącznika została wyczyszczona i zakonserwowana, położono podwójną izolację i wymieniono okna. Kiedy pogoda na to pozwoli zostaną dokończone prace elewacyjne i z dachem. Następnie planuje się uporządkowanie terenów zielonych wokół kościoła i plebanii. Osoby chcące się zaangażować w te prace zapraszamy do kontaktu z księdzem Dyrektorem Caritas.
Koszt ww. prac będzie wynosił w sumie ok. 150 tys. złotych. Na pokrycie części tych kosztów ksiądz Dyrektor Caritas pozyskał sponsora spoza Parafii. Mamy nadzieję, że dzięki waszej hojności uda się pokryć pozostałą część kosztów. Dziękujemy za zrozumienie i składane dotychczas ofiary (zarówno bankowe jak i na tacę).
Osoby, które chciałyby złożyć na ten cel ofiarę mogą to uczynić osobiście w Biurze Caritas lub jak dotychczas przelewem na konto bankowe Parafii, lub na tacę.

7. Zakończył się sezon grzewczy naszego kościoła, składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy od listopada przekazywali na ten cel ofiary (zarówno przelewy bankowe jak i na tacę). Dziękuję wszystkim za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu (1.630 zł).

8. Ogłoszenia społeczne: Wójt Gminy Bestwina informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Bestwina dla sołectwa Janowice – etap II.

9. Od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w internecie premierowego filmu „Wyrok na niewinnych”, który dotyczy problemu legalizacji aborcji. Film można zobaczyć w kinie internetowym: www.RafaelKino.pl.

10. Polecam dzisiejszą prasę katolicką. Dziś w Gościu Niedzielnym artykuł na temat działalności diecezjalnej Caritas w naszej Parafii w Janowicach.

11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech Słowo Boże czytane i rozważane będzie w tym tygodniu światłem dla naszego życia. Pamiętajmy w modlitwach o ludziach zarażonych wirusem, samotnych i tych, którzy im pomagają.