4. NIEDZIELA WIELKANOCY
25 kwietnia 2021 r.

28 kwietnia (środa) – św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, kapłana
29 kwietnia (czwartek) – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
1 maja (sobota) – św. Józefa, robotnika
2 maja (niedziela) – św. Zygmunta, króla i męczennika

1. Dzisiaj w 4. Niedzielę Wielkanocy obchodzimy Niedzielę Powołań. Rozpoczyna się 58. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Patronem tych modlitw w tym roku jest św. Józef.
W naszej Parafii gościmy dzisiaj Kleryka z WSD z Krakowa, który dzieli się z nami swoim świadectwem i powołaniem.

2. W sobotę 1 maja będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci św. Józefa Robotnika. Msze święte w porządku niedzielnym (bez procesji), kazanie wygłosi ks. Jacek Pędziwiatr. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, będziemy pamiętać także o tych, którzy tę pracę stracili. Pomimo pandemii starajmy się skorzystać z możliwości uzyskania Odpustu, tym bardziej, że przeżywamy obecnie Rok św. Józefa.
Okazja do Spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą.

3. Rozpoczynają się nabożeństwa majowe, Litanię Loretańską będziemy śpiewać codziennie po Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.

4. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zachęca do skorzystania z pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej, który jest współfinansowany ze środków europejskich. Aby zakwalifikować się do programu, należy udać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bestwinie. Szczegóły w gablotce i w Biurze Caritasu (na Plebanii).

5. Ogłoszenia społeczne: OSP w Janowicach dziękuje serdecznie mieszkańcom, którzy wsparli akcję zbierania złomu. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na cele statutowe. (pismo w gablotce)

6. Młoda polska rodzina z dziećmi, katolicka, przybyła w Ukrainy, pilnie poszukuje w naszych okolicach możliwości wynajęcia domu, części domu lub mieszkania, tym bardziej, że ojciec tej rodziny otrzymał pracę w Bestwinie. Obecnie mieszkają od sierpnia w jednym pokoju w Kętach.

7. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech św. Józef uczy nas kochać Kościół, kapłaństwo i siebie wzajemnie.