6. NIEDZIELA WIELKANOCY

14 maja (piątek) – św. Macieja, apostoła
15 maja (sobota) – św. Zofii
16 maja (niedziela) – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś 6. Niedziela Wielkanocy, Pan Jezus w Ewangelii wzywa nas dzisiaj do wytrwania z Nim w jedności.

2. Nasza parafia przeżywa dziś uroczystość I Komunii Świętej. Msza święta dla dzieci i ich rodzin o godz. 12.15. Obejmujemy ich wszystkich naszą modlitwą. Rodzicom składamy serdeczne podziękowanie za Dar Ołtarza, są to dwa nowe klęczniki do modlitwy przy św. Józefie.
Przez cały tydzień będziemy obchodzić z tymi dziećmi tzw. Biały Tydzień, dlatego w poniedziałek i wtorek Msza święta będzie wieczorem o godz. 18.15.

3. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.15. Dzieci i rodziców zapraszamy do Spowiedzi św. w tygodniu przed Mszą świętą.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy świętej. Papież Franciszek dekretem dołożył trzy nowe wezwania do Litanii Loretańskiej: Matko Miłosierdzia, Matko Nadziei i Pociecho Migrantów.

5. Zapowiedzi: Mędrala Damian z Janowic i Hebda Gabriela z Bestwiny. Tomik Kacper z Mazańcowic i Kozieł Ewa z Janowic. Droździk Mateusz z Dankowic i Wala Martyna z Janowic.

6. Zmarła nasza Parafianka, Śp. Barbara Ochman z ul. Górskiej. Pogrzeb odbył się w sobotę. Jej duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

7. Polecam prasę katolicką - przy wyjściu z kościoła. Dziś w Gościu Niedzielnym dodatek z Litanią Loretańską z nowymi wezwaniami.

8. Po przerwie spowodowanej nasileniem epidemii, powracamy do zbierania ofiar na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Woźniaków do kościoła oraz z ul. Kubika.

9. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne kierowały się do przydrożnych krzyży. Pamiętajmy w modlitwach o rolnikach, ogrodnikach i wszystkich ludziach pracy.