WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21 maja (piątek) – św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika
22 maja (sobota) – św. Rity z Cascii, zakonnicy
23 maja (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus przekroczył granice tej ziemi, ale jej nie porzucił, pozostał z nami. Jest obecny w swoim Kościele, a zwłaszcza w Eucharystii, a także obecny w drugim człowieku, naszym bliźnim.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.15 dzieci oraz ich rodziny przeżywają pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Polecamy ich w naszych modlitwach.

3. Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie przesyła serdeczne podziękowanie za przyjęcie kleryka z okazji Niedzieli Powołań i za ofiarę, którą wtedy składaliśmy. (Pismo w gablotce).

4. W tym roku ojcowie Jezuici zapraszają do wspólnego świętowania Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022. W tym roku w wyznaczonych świątyniach jubileuszowych będzie można uzyskać odpust zupełny. W naszej diecezji świątynią jubileuszową jest kościół św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach. Szczegóły w gablotce.

5. Zapraszam na nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy świętej.

6. We wtorek 18 maja w Bazylice Hałcnowskiej katecheza „Wróć do Spowiedzi”. Katechezę wygłosi O. Jordan Śliwiński – kapucyn.

7. Zmarła nasza Parafianka, Śp. Zofia Kasperek z ul. Janowickiej. Pogrzeb odbył się we czwartek. Jej duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

8. Zapowiedzi: Sobecki Konrad z Janowic i Dominika Krużołek z Mnicha.

9. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od P. Woźniaków do kościoła oraz z ul. Kubika za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do P. Słowików oraz z ul. Korczaka.

10. Ogłoszenia społeczne: OSP w Janowicach informuje, że w przyszłą sobotę i niedzielę, 22 i 23 maja po każdej Mszy świętej będzie przeprowadzona kwesta publiczna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Janowic. Zebrane środki będą przeznaczone na cele statutowe straży związane z MDP.

11. Trwa nowenna przed zesłaniem Ducha Świętego, prośmy Go o Dary dla nas, bliskich i Kościoła. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.