ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

27 maja (czwartek) – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
29 maja (sobota) – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
30 maja (niedziela) – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Tak jak na Apostołów, tak i dzisiaj Duch Święty zostaje udzielony każdemu wierzącemu, jest On z nami na zawsze, mieszka w nas i prowadzi nas do całej prawdy.

2. Kończymy miesiąc maj, zapraszam na nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy świętej.

3. 3 czerwca (czwartek) przypada Uroczystość Bożego Ciała. W związku z pandemią są różne propozycje obchodów tego święta: w naszej parafii Msze święte jak w każdą niedzielę. Natomiast będą dwie procesje wokół kościoła: po Mszy świętej o godz. 9 i po Mszy świętej o godz. 11, tak aby jak najwięcej osób mogło w niej wziąć udział. Zapraszam dzieci komunijne i Panie z KGW.

4. Udało się ostatecznie ustalić termin Sakramentu Bierzmowania, udzieli go ks. biskup Roman Pindel 23 czerwca (środa) na Mszy świętej o godz. 18.15. Ponieważ mamy zaległe roczniki konieczne jest pilne spotkanie formacyjne, będzie ono jutro, w poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej, o godz. 19 (bez klasy VIII). Nieobecność na spotkaniu będzie traktowania jako rezygnacja z Sakramentu.

5. Ojcowie Franciszkanie w Rychwałdzie zapraszają na coroczne nabożeństwa Fatimskie, które odbywają się każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października. Początek o godz. 17. (Plakat w gablotce).

6. Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Córek Bożej Miłości ogłasza, że trwa nabór do dwóch klas pierwszych bezpłatnej szkoły katolickiej. (Plakat w gablotce).

7. Przy wyjściu z kościoła można pobrać Informator naszej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

8. Zapowiedzi: Jaworski Marek z Janowic i Pyka Barbara z Hałcnowa.

9. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do P. Słowików oraz z ul. Korczaka za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od lasu do P. Kudra, z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej.

10. Ogłoszenia społeczne: W przyszłą niedzielę 30 maja przy kościele w Kaniowie odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa, od godz. 9 do 13.