UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1 czerwca (wtorek) – św. Justyna, męczennika, Dzień Dziecka
3 czerwca (czwartek) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
6 czerwca (niedziela) – św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, okazja do odnowienia w sobie wiary w niezwykłe Boże prawdy i tajemnice.

2. W najbliższą środę 2 czerwca, o godz. 19 zebranie młodzieży przystępującej do Bierzmowania.

3. We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Uczcijmy Najświętszy Sakrament poprzez udział w Mszach świętych i w procesjach eucharystycznych – po Mszy świętej o godz. 9 i o godz. 11. Na obie procesje zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych i panie z KGW.
W czasie Oktawy Bożego Ciała nie będzie procesji, tylko nabożeństwa z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Rano wyjazd do chorych, według ostatniej listy z maja. Popołudniu Spowiedź św. od godz. 16 do 18 i nabożeństwo I-Piątkowe.

5. W tym tygodniu zmarł nasz Parafianin śp. Józef Ochman z ul. Górskiej. Pogrzeb odbył się we środę. Jego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

6. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc przy pracach wokół plebanii i kościoła: Wojciechowi Sawkiewicz, Damianowi Kopaczka, Jakubowi Portasińskiemu, Krzysztofowi Janota i Jakubowi Kutek za posadzenie tui przy plebanii. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Kuberze za przekazanie tui do ogrodu na plebanii, firmie Rezbud za wykonanie robót ziemnych wokół kościoła oraz Panu Wiesławowi Stec za wykonanie robót przy plebanii.

7. Dziś w Gościu Niedzielnym piękny dodatek z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Polecam !

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od lasu do Pana Kudra, z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od Pana Kudra do Niklówki.

9. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech Najświętsze Serce Pana Jezusa, które będziemy czcić w miesiącu czerwcu obdarzy nas łaskami i ogarnie swoją miłością.