10. NIEDZIELA ZWYKŁA
6 czerwca 2021 r.

7 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Tomaszka, kapłana, misjonarza, męczennika z Peru
8 czerwca (wtorek) – św. Jadwigi Królowej
11 czerwca (piątek) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
12 czerwca (sobota) – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
13 czerwca (niedziela) – św. Antoniego z Padwy

1. W dzisiejszą niedzielę słyszymy jak Pan Jezus nazywa nas swoją rodziną: „Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, uroczyste zakończenie we czwartek Mszą świętą i procesją wokół kościoła, będzie także poświęcenie wianków i ziół. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i panie z KGW.

3. We środę po Mszy świętej ok. godz. 19 zebranie rodziców młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Zaś zebranie katechetyczne młodzieży będzie w piątek po Mszy świętej, o godz. 19.

4. W najbliższy piątek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Aby umożliwić wiernym udział we Mszy świętej w tym dniu, zostaną odprawione dwie Msze święte: o godz. 8 i 18.15. Będziemy ponownie zawierzać siebie i nasze rodziny Bożemu Sercu. W tym dniu, z racji Uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów przesyła dla naszej parafii podziękowanie za ofiary, które złożyliśmy 18 maja na budowę studni w Tanzanii. Nasze ofiary są wielkim wsparciem dla tamtejszej ubogiej ludności. Tylko czysta woda może uratować zwłaszcza tysiące dzieci, które umierają wskutek zarażenia brudną wodą i chorób. Pełny tekst podziękowania w gablotce.

6. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od Pana Kudra do Niklówki za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Górskiej od granicy z Bestwiną po prawej stronie.

7. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, wpatrując się w Boże Serce uczmy się miłości, dobroci i pokory.