Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Józefa Robotnika w Janowicach

Msze Święte


w dni powszednie:

poniedziałek, wtorek - 7.15

środa - piątek - 18.15

sobota (jako niedzielna) 18.15


w niedzielę i święta:

7.30, 9.00, 11.00

13. NIEDZIELA ZWYKŁA
27 czerwca 2021 r.

Kalendarz liturgiczny:
28 czerwca (poniedziałek) – św. Ireneusza, biskupa i męczennika
29 czerwca (wtorek) – Świętych Apostołów Piotra i Pawła
3 lipca (sobota) – św. Tomasza, apostoła

1. Dziś 13. Niedziela Zwykła, w dzisiejszym Bożym słowie słyszeliśmy zapewnienie Chrystusa: „ Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”.

2. We środę przeżywaliśmy Sakrament Bierzmowania, składam serdeczne podziękowanie rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości, za złożone ofiary, organizację spotkań i prób liturgicznych, a młodzieży za dar ołtarza – nowy Paschał na przyszły rok. Pamiętajmy, aby nasi synowie i córki, obdarzeni Darami Ducha Świętego kontynuowali dalej więź z Chrystusem.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Rano wyjazd do chorych, według listy z ubiegłego miesiąca, a popołudniu od godz. 16 do 18 Spowiedź święta.

4. W tym tygodniu nastąpiły zmiany księży w parafiach. Zgodnie z dekretem księdza biskupa Romana ksiądz proboszcz Józef Walusiak z dniem 28 sierpnia zostaje zwolniony z obowiązków proboszcza naszej parafii. Nowym proboszczem zostanie ksiądz Robert Kurpios.

5. Zapowiedzi: Kubica Szymon z Bielska-Białej i Pyś Ewelina z Janowic.

6. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od kościoła po lewej stronie do P. Nyczowej i z ul. Targanickiej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Targanickiej do P. Wełniak i z ul. Łanowej.

7. W tym tygodniu kończymy miesiąc czerwiec oraz ostatnie nabożeństwa do Serca Jezusowego. Wszystkich wyjeżdżających na urlopy i wakacje wspieramy modlitwą oraz życzymy Bożej opieki.

Ks. JW
Copyright © 2013 - 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone parafia-janowice.pl