15. NIEDZIELA ZWYKŁA

13 lipca (wtorek) – Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
14 lipca (środa) – św. Kamila, kapłana i św. Henryka
15 lipca (czwartek) – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
16 lipca (piątek) – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej)

1. Dziś 15. Niedziela Zwykła. Jesteśmy po przeżyciu rocznicy konsekracji naszego kościoła (7 lipca 2007), składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy tutaj adorowali i uwielbiali Chrystusa w czasie Adoracji.

2. Piesza Pielgrzymka naszej diecezji wyruszy 6 sierpnia z Bielska-Białej Hałcnowa. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:00. Zakończy się na Jasnej Górze 11 sierpnia Mszą św. o godz. 13:30. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisać można się tylko online na stronie: pielgrzymka.bielsko.pl (do 16 lipca). W tym roku grupy będą mniejsze, a noclegi jedynie we własnych namiotach lub w szkołach.

3. 25 czerwca minęło 40 lat od objawień Matki Boże w Medugorie, gdzie obecnie od kilku lat jest nasz polski biskup Hoser. Piękne orędzie Matki Bożej z tego dnia jest umieszczone w gablotce. Matka Boża prosi, aby modlić się gorąco „o pokój i wolność, bo szatan jest mocny i przez swoje oszustwa chce odwieść jak najwięcej serc od mojego matczynego serca”.

4. Trwają prace remontowe wokół kościoła i plebanii. Zostały wylane betonowe stopy pod lampy wokół kościoła. Dobiegają końca prace renowacyjne ogrodzenia przy plebanii. Ponieważ co jakiś czas występują awarie poboru i odpływu wody na cmentarzu do kanalizacji, zostały podjęte prace ziemne dotyczące udrożnienia rury kanalizacyjnej. Przepraszamy za utrudnienia w dojeździe do cmentarza i plebanii. Dziękuję również w imieniu księdza Roberta, dyrektora Caritas za wszelkie ofiary na te cele.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z Targanic od P. Kubików i z ul. Miodowej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Borowej i części ul. Kubika.

6. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech Opatrzność Boża prowadzi nas po drogach wypoczynku, wyjazdów i codziennej pracy.