16. NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipca (piątek) – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
24 lipca (sobota) – św. Kingi, dziewicy
25 lipca (niedziela) – św. Jakuba Apostoła, św. Krzysztofa

1. Dziś 16. Niedziela Zwykła. Pan Jezus zaprasza nas do przeżycia Dnia Pańskiego połączonego z Niedzielną Eucharystią.

2. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Jak co roku zapraszam do wspólnej modlitwy i poświęcenia samochodów i innych pojazdów w sobotę po wieczornej Mszy świętej i w niedzielę po każdej Mszy świętej. Niech ta modlitwa i poświęcenie pojazdów będzie dziękczynieniem za opiekę w czasie podróży i prośbą o dalsze bezpieczeństwo. (Ofiara przy poświęceniu jak co roku przeznaczona na zakup sprzętu misyjnego).

3. Zmiany proboszczów w naszej diecezji nastąpią w niedzielę 22 sierpnia. W naszym kościele tego dnia na Mszy świętej o godz. 11 podziękujemy ks. Proboszczowi Józefowi Walusiakowi za 8-letnią posługę w naszej parafii. Jednocześnie obejmiemy modlitwą nowego Proboszcza, ks. Roberta Kurpiosa.

4. Panie z Rady Sołeckiej dziękują Pani Małgorzacie Gola, Panu Adamowi Rezikowi i Panu Rafałowi Kubikowi za podarowane gazony i tuje pod krzyż na naszym cmentarzu.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Borowej i części ul. Kubika za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Podlesie i z ul. Szkolnej.

6. Ogłoszenia społeczne:
- Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich Janowice zaprasza na kiermasz ciast i ciasteczek w niedzielę 25 lipca na placu kościelnym. Cały dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na remont dachu siedziby Koła tzw. „Kogutka”.
- Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań oraz prosi, aby nie odkładać spisu na późniejszy czas, ale spisać się jak najszybciej – najlepiej przez Internet na spis.gov.pl lub przez infolinię spisową - 22 279 99 99. Szczegóły o innych sposobach dokonania spisu w gablotce.

7. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech Matka Boża Szkaplerzna, którą wspominaliśmy w piątek ochrania nas i prowadzi.