17. NIEDZIELA ZWYKŁA

28 lipca (środa) – św. Szarbela, kapłana
29 lipca (czwartek) – Świętych Marty, Marii i Łazarza z Betanii
31 lipca (sobota) – św. Ignacego z Loyoli, kapłana

1. Dziś przypada 17. Niedziela Zwykła. Rozmnożenie chleba przez Pana Jezusa to widzialny znak tego, jak Bóg troszczy się o człowieka.

2. Papież Franciszek ustanowił dzisiejszy dzień jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji osoby starsze mogą uzyskać dziś odpust uczestnicząc we Mszy św. osobiście lub przez media. Szczegóły uzyskania dzisiejszego odpustu w gablotce.

3. W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce modli się w szczególny sposób za ofiary ostatnich nawałnic i kataklizmów w Polsce, Europie i na świecie. Natomiast w przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, odpowiadając na apel Caritas naszej diecezji, będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w nawałnicach.

4. Dzisiaj po każdej Mszy świętej z okazji św. Krzysztofa będzie błogosławieństwo pojazdów i modlitwa za kierowców i podróżnych.

5. Kuria Diecezjalna przypomina, że w związku z ostrzeżeniami przed kolejną falą zakażeń nadal obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa maseczką oraz dezynfekcja rąk.

6. W tym tygodniu zmarła nasza Parafianka, Śp. Helena Mizera. Pogrzeb odbył się w sobotę. Jej duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

7. Dziś po każdej Mszy świętej Zarząd KGW zaprasza na kiermasz ciast. Całkowity dochód przeznaczony będzie na remont dachu siedziby janowickiego Koła.

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Podlesie i z ul. Szkolnej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Czernickiego do P. Duńskiej.

9. Na ten ostatni tydzień lipca przyjmijmy Boże błogosławieństwo, szczególnie dla wszystkich solenizantów, kierowców i podróżnych.