18. NIEDZIELA ZWYKŁA
1 sierpnia 2021 r.

4 sierpnia (środa) – św. Jana Marii Vianneya, kapłana
6 sierpnia (piątek) – Święto Przemienienia Pańskiego

1. Dziś przypada 18. Niedziela Zwykła. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc szczególnej modlitwy i troski o trzeźwość narodu.

2. Dzisiaj po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła, odpowiadając na apel abp. Gądeckiego składamy ofiary na rzecz poszkodowanych w ostatnich nawałnicach w Polsce i w Europie. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, jest wiele ofiar śmiertelnych i wielu zaginionych. Bóg zapłać za wsparcie i zrozumienie.

3. Po przerwie covidowej w piątek 6 sierpnia wyrusza z Hałcnowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza święta na rozpoczęcie o godz. 8 rano.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek rano wyjazd do chorych, lecz nastąpi on godzinę później, tj. o godz. 9.30. Popołudniu od godz.16 do 18 okazja do Spowiedzi Świętej.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czernickiego do P. Duńskiej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów.

6. Ogłoszenia społeczne: W związku z Narodowym Spisem Powszechnym, który trwa do końca września, Wójt Gminy Bestwina informuje, że w sobotę 7 sierpnia w Szkole Podstawowej w Janowicach będzie miał dyżur rachmistrz spisowy w godzinach: 9-14. Do spisania należy przygotować m.in. następujące informacje: numery Pesel wszystkich osób mieszkających pod danym adresem, osoby pracujące – adres zakładu pracy, zawód wykonywany oraz profil zakładu pracy, powierzchnię mieszkalną, przybliżony rok oddania budynku do użytku. Szczegóły w gablotce.

7. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Miesiąc sierpień to czas wielu Maryjnych świąt i uroczystości. Niech Maryja prowadzi nas po drogach życia, pracy i wypoczynku.