19. NIEDZIELA ZWYKŁA
8 sierpnia 2021 r.

9 sierpnia (poniedziałek) – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
10 sierpnia (wtorek) – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
11 sierpnia (środa) – św. Klary, dziewicy
14 sierpnia (sobota) – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
15 sierpnia (niedziela) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś przypada 19. Niedziela Zwykła. Pan Jezus pozdrawia nas słowami „Pokój mój wam daję”.

2. Dziś przypada 30. rocznica męczeńskiej śmierci misjonarza o. Michała Tomaszka z Łękawicy. Nasz diecezjalny kościół modli się dzisiaj o jego kanonizację.

3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary, które zebraliśmy tydzień temu na poszkodowanych w wyniku katastrof: 3.715 złotych.

4. W przyszłą niedzielę przeżywamy największą uroczystość Maryjną w ciągu roku: Wniebowzięcie NMP. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę na Mszach świętych tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów (Matki Bożej Zielnej).

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków.

6. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. W tym tygodniu niech nam towarzyszą modlitwy świętych męczenników Oświęcimia: św. Edyty Stein i św. Maksymiliana.