WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

17 sierpnia (wtorek) – św. Jacka, kapłana
20 sierpnia (piątek) – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
21 sierpnia (sobota) – św. Piusa X, papieża

1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia NMP przypomina, że każdy z nas z duszą i ciałem jest przeznaczony do wieczności. Dzisiaj po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół, owoców i kwiatów jako wyraz naszej wdzięczności za piękno stworzenia świata (Matki Bożej Zielnej).

2. W tym tygodniu zmarł nasz Parafianin, Śp. Tadeusz Chrząszcz, lat 87, z ul. Janowickiej. Pogrzeb odbył się we czwartek. Jego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

3. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Granicznej.

4. Ogłoszenie społeczne: Szkoła Rodzenia „Przedwiośnie”, finansowana ze środków unijnych, zaprasza na darmowe zajęcia on-line. Najbliższa edycja zaczyna się 22 sierpnia. Dokładne informacje można znaleźć na profilu facebookowym szkoły.

5. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo, szczególnie dla wszystkich solenizantów tego tygodnia. Niech dobry Bóg obdarzy nas darami i łaskami, jak to uczynił wobec swojej wniebowziętej Matki.