Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Józefa Robotnika w Janowicach

Msze Święte


w dni powszednie:

poniedziałek, wtorek - 7.15

środa - piątek - 18.15

sobota (jako niedzielna) 18.15


w niedzielę i święta:

7.30, 9.00, 11.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 NIEDZIELA ZWYKŁA
22.08.2021 r.

Kalendarz liturgiczny:
23 sierpnia (poniedziałek) – św. Róży z Limy, dziewicy
24 sierpnia (wtorek) – św. Bartłomieja, apostoła
25 sierpnia (środa) – św. Józefa Kalasantego, kapłana, św. Ludwika
26 sierpnia (czwartek) – Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
27 sierpnia (piątek) – św. Moniki
28 sierpnia (sobota) – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

1. Posłuszni Panu, Jemu samemu służyć chcemy. Chcemy służyć Panu, bo On jest naszym Bogiem. Nabyci Jego krwią, w życiu i w śmierci należymy do Niego i posłusznie idziemy Jego drogami. Tylko Chrystus ma słowa życia wiecznego, tylko On jest naszym Zbawicielem, tylko przez Niego wchodzimy do Królestwa Ojca.

2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Z tej okazji dzień 23 sierpnia został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wśród tych ofiar jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Modlimy się, aby ofiara cierpienia tysięcy niewinnych ludzi przyniosła pokój naszej Ojczyźnie, sąsiednim narodom i całemu światu.

3. W przyszłą niedzielę, 29 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, której podziękujemy za matczyną opiekę nad naszą parafią i naszą Ojczyzną. Na sumę zapraszamy o godz. 11.00.

4. Przypominamy, że zadośćuczynienie nakazowi świętowania niedzieli i wyznaczonych świąt obejmuje dwa obowiązki:
1) uczestnictwo we Mszy Świętej
2) powstrzymanie się od pracy – dotyczy to tych zajęć, które przeszkadzają w oddawaniu Bogu czci, przeżywaniu radości dnia Pańskiego, korzystaniu z należytego odpoczynku duchowego i fizycznego.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Granicznej za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do Pana Edwarda Gajdy i z ul. Prusa.

6. Zapowiedzi: Handzlik Damian z Janowic i Wróbel Natalia z Bestwiny.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu niedzielnym przeczytamy między innymi wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze oraz o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie.

8. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich i dla nas wszystkich Boże błogosławieństwo.
Copyright © 2013 - 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone parafia-janowice.pl