1. Dzisiaj przypada 22 Niedziela Zwykła. Jednocześnie przeżywamy Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 11. 00 uroczysta Suma, a po Mszy świętej procesja. Serdecznie witam Parafian i wszystkich Gości, niech dzisiejsza Msza święta będzie na nowo oddaniem się w opiekę Maryi.

2. W środę 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie o godz. 8.00.
Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dwóch turach:
godz. 9.00 – klasy I-III
godz. 10.00 – klasy IV-VIII

3. W środę, obchodząc 82. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, będziemy dziękować Bożej Opatrzności za ocalenie naszej Ojczyzny i za polskich bohaterów z okresu II Wojny Światowej.

4. W piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca.

6. W I Czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne również z naszej parafii.

7. W I Piątek uwielbiamy Najświętsze Serce Jezusowe. Starszych i chorych odwiedzimy rano. Spowiedź będzie od godz. 16.00 – 18.00. Po niej Msza święta. Zapraszam dzieci do odprawiania dziewięciu pierwszych piątków.

8. W I Sobotę uwielbiamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17.45 różaniec fatimski poprowadzi Róża Pompejańska.

9. Za dwa tygodnie, 12 września br. w Warszawie odbędzie się Uroczystość Beatyfikacji Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej.

10. Wójt Gminy Bestwina, Sołtys Janowic i Przewodnicząca KGW w Janowicach serdecznie zapraszają rolników, ogrodników, sadowników, organizacje społeczne, poczty sztandarowe oraz wszystkich mieszkańców gminy na uroczystą dziękczynną Mszę Świętą Dożynkową w naszym kościele w przyszłą niedzielę 5 września o godz. 12.00.

11. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do Pana Edwarda Gajdy oraz z ulicy Prusa za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Janowickiej od Państwa Chmielniaków do Pani Góry.

12. Pragnę również serdecznie podziękować lektorom i innym osobom oraz pracownikom Caritas za wszystkie prace porządkowe wykonane w tym tygodniu w naszym kościele. Dziękuje również za udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. Dziękuje wszystkim za obecność ks. Dziekanowi, ks. Józefowi, pocztom sztandarowym, orkiestrze, dzieciom, ministrantom i lektorom, panom kościelnym i organiście, kole Gospodyń Wiejskich, Wam wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.

13. Dzieciom i młodzieży życzę wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw; nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania młodego pokolenia. Proszę Rodziców, aby zatroszczyli się o dobre wychowanie swoich dzieci, o ich udział w katechezie i należyte przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz bierzmowania.