Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Józefa Robotnika w Janowicach

Msze Święte


w dni powszednie:

poniedziałek, wtorek - 7.15

środa - piątek - 18.15

sobota (jako niedzielna) 18.15


w niedzielę i święta:

7.30, 9.00, 11.00

ZESPÓŁ CHARYTATYWNY W JANOWICACH
działający przy Parafii Św. Józefa Robotnika.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez
to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym
dzieli się z innymi.” Jan Paweł IIZespół Charytatywny jest wspólnotą wolontariuszy, którzy pomagają i wspierają działania charytatywne i dobroczynne ks. Proboszcza. Obecnie (od niespełna pół roku) działa w 6 osobowym składzie, są to osoby o wrażliwym sercu na potrzeby drugiego człowieka, chętne by pomagać innym, odpowiedzialne i bezinteresowne.

Główne zadanie zespołu to świadczenie dobra na rzecz wspólnoty parafialnej poprzez modlitwę i czyny. Wraz z ks. Proboszczem rozpoznajemy potrzeby i ustalamy jakie mamy możliwości działania. Pomocą obejmujemy przede wszystkim osoby samotne, najbardziej potrzebujące oraz nie radzące sobie w codziennym życiu. Z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia przygotowywane były paczki ze środków pieniężnych pochodzących ze sprzedaży świec Caritas oraz od sponsorów. Zespół współpracuje z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz z lokalnymi instytucjami pomocy społecznej. W przyszłości chcemy podjąć współpracę z KGW, OSP

Panie „Daj mi oczy, które widzą ludzkie cierpienia i łzy
Daj mi wrażliwość na drugiego człowieka.”

I TY MOŻESZ ZOSTAC WOLONTARIUSZEM

Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w naszym zespole.

„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu” Mikołaj Gogol

p. Bożena Jaromin

caritas.bielsko.pl

(…) Niech Bóg bogaty w miłosierdzie, hojnie obdarzy swoimi łaskami każdego ofiarodawcę.

W imieniu Księdza Proboszcza oraz Zespołu Charytatywnego działającego przy Parafii Św. Józefa Robotnika w Janowicach składamy serdeczne podziękowanie wszystkim o dużej wrażliwości serca. Dziękujemy, tym którzy złożyli dary żywnościowe na paczki dla potrzebujących, samotnych, osób starszych i rodzin wielodzietnych z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...


Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili" (Mat. 25, 40)


Przed nami Święta Bożego Narodzenia, to czas szczególny, czas miłości, pojednania i pamięci o bliskich. To czas pięknych gestów życzliwości i pamięci. W związku ze zbliżającymi się świętami Zespół Charytatywny przy naszej Parafii organizuje świąteczną pomoc potrzebującym. Przygotowujemy paczki dla osób samotnych oraz rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013 - 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone parafia-janowice.pl